Pedicetamol roztwór 30 ml

od 16,63 zł
do 20,55 zł
Dostępny w 5 sklepach
Dostawa: Dodaj produkt do koszyka, aby poznać koszt dostawy u poszczególnych sprzedawców.

Opis:

Pedicetamol® zawiera paracetamol, który należy do grupy leków przeciwbólowych i przeciwgorączkowych. Lek jest stosowany w celu obniżenia gorączki trwającej nie dłużej niż 3 dni i uśmierzenia bólu o nasileniu łagodnym do umiarkowanego. Jeśli nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, gorączka nie ustąpi po 3 dniach lub jeśli ból nie ustąpi po 3 dniach u dzieci lub 5 dniach u dorosłych (2 dni w przypadku bólu gardła), należy zwrócić się do lekarza.

Jedyny od pierwszych dni życia w dawce 100 mg/ml.

75% mniej płynu do połknięcia dla dziecka w porównaniu do innych paracetamoli dla dzieci dostępnych na rynku w stężeniu 24 mg/ml. Skoncentrowana dawka leku oznacza dla Twojego dziecka mniej płynu do połknięcia, a dla Ciebie łatwiejszą podaż leku za pomocą wygodnego kroplomierza z podziałką.

**Substancją czynną leku jest paracetamol.**
1 ml roztworu zawiera 100 mg paracetamolu.

Nie stosować w przypadku uczulenia na paracetamol lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.

**Inne składniki leku to:** makrogol 600, glicerol, aromat malinowy (glikol propylenowy, alkohol etylowy i alkohol benzylowy), sacharyna sodowa, azorubina (E122).

**Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
**
**Należy koniecznie stosować się do dawkowania określonego na podstawie masy ciała dziecka** i w ten sposób określić odpowiednią dawkę wyrażoną w mililitrach (ml) roztworu doustnego. Dawkowanie co 6 godzin w mililitrach (ml) wg wskazań na ulotce.

U dzieci w wieku poniżej 3 lat zaleca się podawanie roztworu za pomocą zakraplacza dołączonego do opakowania 30 ml.

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Pedicetamol roztwór 30 ml - Opinie (0)

Producent: Polski Lek

Rejestracja:

OTC - bez recepty

Inne od producenta: Polski Lek

Inne z kategorii: Przeciwgorączkowe

Inne z kategorii: Ból i gorączka

Twój koszyk w najlepszej cenie
Liczba ofert 3
Cena od 200,56zł

Hello!

Twój koszyk jest pusty

Znajdź produkty i zbuduj swój koszyk zakupów. Im więcej potrzebnych Ci produktów dodasz, tym bardziej ekonomiczne będą Twoje zakupy! Załatwisz je szybciej, a my znajdziemy dla Ciebie najtańszy koszyk i najwygodniejsze opcje dostawy.

Bądź Smart i zyskuj!

Tutaj znajdziesz wszystkie informacje i korzyści. Odpowiemy na Twoje pytania i wyjaśnimy jak zrobić szybkie i tanie - mądre zakupy.

Zobacz jak to działa